مصاحبه با دکتر مهدی تهرانی‌دوست، دبیر علمی هشتمین همایش بین المللی علوم شناختی       مصاحبه با دکتر رضا خسروآبادی، دبیر علمی هشتمین همایش بین المللی علوم شناختی       مصاحبه با دکتر علیرضا مرادی رئیس هشتمین همایش بین المللی علوم شناختی       هشتمین همایش بین المللی علوم شناختی به صورت مجازی و رایگان برای عموم دانشجویان و علاقمندان برگزار خواهد شد   تماس با ما     English
 News   اخبار  

مصاحبه با دکتر علیرضا مرادی رئیس هشتمین همایش بین المللی علوم شناختی

                                                                    

آقای دکتر در ابتدا به این پرسش بپردازیم که این همایش از کی برنامه ریزی شد و چه روندی را تا به اجرا طی کرده است؟

همایش طبق برنامه قبلی بنا بود که در اواخر فروردین ماه به شکل حضوری برگزار شود. مقدماتش هم از قبل آماده شده بود و یک سال روی آن کار شده بود؛ سخنرانان کلیدی و خارجی نیز هماهنگ شده بودند و در مجموع بسیاری موارد پیش‌بینی شده بود. اما متاسفانه مسئله کرونا باعث شد این موضوع رخ ندهد. در ابتدا شاید تصور ما این بود که این مسئله زودتر جمع می‌شود ولی متاسفانه این طور نشد و مجبور شدیم همایش را به شکل مجازی برگزار کنیم.

در طی این روند مجبور شدیم در برنامه‌ها تجدید نظر کنیم. قاعدتاً برخی سخنرانان و سخنرانی‌ها جابجا یا لغو شدند ولی بسیاری از سخنرانان کلیدی چون قصد سفر نداشتند قرار شد سخنرانی‌هایشان به شکل مجازی برگزار شود.

تغییراتی که به واسطه مجازی شدن همایش پیش آمد چه بود؟

در بحث پوسترها ما مشکل داریم چرا که قبلا پوسترها در مکان خاصی قرار داده می‌شد و بازدیدکنندگان حضور می‌یافتند ولی اکنون چنین درگاهی به صورت مجازی نداریم. هرچند در تلاشیم تا این پوسترها در مجموعه خلاصه مقالات قرار داده شود تا دوستان خیلی متضرر نشوند.
تغییر دیگر این بود که برنامه‌های جانبی همایش مثل حضور دانش آموزان و سالمندان نیز ناچاراً لغو شد.
کارگاه‌ها نیز از مواردی بود که امسال محدود شد و آن ها را به شکل سابق نداریم.

به نظر شما مخاطبین اصلی این همایش چه کسانی‌اند؟


مخاطبین اصلی ما مثل همیشه دانشجویان، به خصوص دانشجویان تحصیلات تکمیلی، محققین و اعضای هیئت علمی هستند؛ همچنین افراد علاقه‌مند از کلیه حیطه‌ها و رشته‌ها که مایلند در علوم شناختی کار و پژوهش و مطالعه کنند از مخاطبین ما هستند.
 در کنار این افراد، دسته دیگری از مخاطبین نیز داریم که جلب حضورشان با هدف گسترش علوم شناختی بوده است مثل همین که دانش آموزان را دعوت کنیم اما به خاطر مسئله کرونا دیگر نمی‌توانیم آن‌ها را داشته باشیم. البته به یمن مجازی بودن از شهرهای بیشتری می‌توانیم پذیرای علاقه‌مندان باشیم.

همایش امسال از چه بخش‌ها و پنل‌هایی تشکیل شده است؟

موضوعات مختلفی توسط همکاران مطرح شدند و سپس کمیته‌ای تشکیل شد و بسیاری از حیطه‌ها مطرح شدند: علوم اعصاب شناختی، زبان شناسی شناختی، فلسفه و زبان، همین‌طور آموزش و پرورش شناختی و… . همچنین حیطه‌های بسیار تخصصی که توسط همکاران کار شده بود نیز مطرح شدند.
در مجموع ما چیزی حدود ۱۵ پنل در موضوعات مختلف  داریم. در مورد دانشگاه‌ها و شرکت‌کنندگان هم ما بسیار تلاش کردیم تا تکصدا نباشیم و جلسات متعددی با حضور افراد مختلف از دانشگاه‌های مختلف داشتیم و خواستیم از این فکر که عده‌ای ثابت در همایش هستند و کارهای تکراری انجام می‌شود، جلوگیری کنیم.

در پایان تشکر می‌کنم از شما و همه دوستان و دعوت می‌کنم از تمام علاقه‌مندان که حتما در همایش شرکت کنند. البته ما تلاش می کنیم که تمام پنل‌ها را ضبط کنیم و در اختیار علاقه‌مندان قرار دهیم تا بتوانند از مجموعه این بحث‌ها استفاده کنند.


1399/5/29

ورود اعضا
فرم ثبت نام در کنگره راهنمای ارسال خلاصه مقاله لیست کارگاه های کنگره معرفی کنگره
درباره ایران
اخبار
برنامه های همایش
پیام ها

دانشجویان، اساتید، محققان و همکاران فرهیخته محترم

با استعانت از درگاه حضرت حق مایه بسی خوشوقتی است که برگزاری هشتمین همایش بین ‏المللی علوم شناختی که در تاریخ 30 و 31 مرداد - 6 و 7 شهریور 1399 به صورت مجازی برگزار خواهد شد را اعلام نمایم.

بدون تردید برگزاری این همایش علمی با حضور فرهیختگان و صاحبنظران برجسته خارجی و داخلی و نیز جوانان محقق و دانشجویان عزیز، فرصت کم نظیری را فراهم می کند تا دستاوردهای ارزشمند علمی اعم از پژوهش‏های بنیادی و یا مطالعات کاربردی را در قالب محورهای همایش در اختیار علاقمندان قرار دهند.

همانطور که مستحضرید علوم شناختی شاهراه تلاقی علوم مختلف مانند علوم اعصاب، شاخه‏های مختلف پزشکی (مانند تصویربرداری مغزی، روانپزشکی، پزشکی سالمندان و...)، علوم مهندسی و رایانه، زبان شناسی شناختی، فلسفه ذهن، آموزش و پرورش شناختی، روانشناسی شناختی، شناخت اجتماعی و ... می باشد. از این رو فرصتی است تا طیف وسیعی از متخصصان رشته های مذکور به بحث و تبادل نظر، و نقد و بررسی یافته‏های علمی بپردازند. چنین تعاملات علمی بدون شک زمینه ساز طرح ایده‏های نو برای انجام پژوهشهای آتی و همکاریهای میان رشته‏ای می گردد. علاوه بر این فرصت مغتمی برای همکاریهای علمی بین‏ المللی و میان دانشگاهی فراهم می گردد تا از این رهگذر شاهد رشد و شکوفایی درخور و مناسب دانشجویان و محققان از یک طرف و نزدیک شدن به مرزهای دانش از طرف دیگرد باشیم. تداوم این روند در گذر زمان موجب خواهد شد تا دانشگاهها، مراکز علمی و متخصصان نقش خود را در ارتقاء دانش علوم شناختی به نحو شایسته ایفا نمایند.

در هشتمین همایش بین‏المللی علوم شناختی مباحث علمی و پژوهشی در قالب سخنرانیهای کلیدی، میزگرد‏های علمی، ارائه مقالات به صورت سخنرانی و پوستر، کارگاههای آموزشی توسط محققین خارجی و داخلی ارائه خواهد شد.

این همایش توسط موسسه آموزش عالی علوم شناختی با همراهی ستاد توسعه علوم و فناوریهای شناختی و دانشگاه شهید بهشتی و نیز همکاری دانشگاهها و نهادهای علمی و پژوهشی مختلف کشور برگزار می گردد که از مشارکت همه آنها صمیمانه سپاسگزاری می گردد.

اینجانب ضمن تشکر از برگزار کنندگان همایش، اطمینان دارم حضور و مشارکت کلیه اساتید، متخصصان و دانشجویان عرصه های مرتبط زمینه را برای تحقق اهداف عالی همایش در دستیابی به همکاریهای گسترده میان رشته‏ای و دانشگاهی و حرکت در مرزهای دانش فراهم خواهد کرد.

دکتر علیرضا مرادی

رئیس هشتمین همایش بین المللی علوم شناختی

پژوهشگران محترم

این افتخار را داریم که تمامی دانشمندان و محققین در حوزه علوم شناختی را به هشتمین همایش بین المللی علوم شناختی دعوت نماییم. این همایش توسط موسسه آموزش عالی علوم شناختی با همراهی دانشگاه شهید بهشتی در تاریخ 30 و 31 مرداد - 6 و 7 شهریور 1399 به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

در این رویداد علمی حوزه های مختلف علوم شناختی از جمله روانشناسی شناختی، علوم اعصاب شناختی، مدل سازی شناختی، زبان شناسی شناختی، آموزش و پرورش شناختی و فلسفه ذهن توسط دانشمندان و محققین ملی و بین المللی مورد بحث قرار خواهد گرفت.

از طرف دیگر مقالات تحقیقی بسیاری در قالب سمپوزیوم های متعدد و پوستر نیز توسط محققین ارائه خواهد شد. همچنین بخش قابل توجهی از همایش به میزگردهایی که توسط اندیشمندان حوزه علوم شناختی برگزار خواهد شد اختصاص یافته است. امید است که این رویداد علمی سه روزه مورد استفاده دانشجویان، محققین و دانشمندان علوم شناختی قرار گیرد. 

دکتر مهدی تهرانی دوست

دکتر رضا خسروآبادی

 

دبیران علمی هشتمین همایش بین المللی علوم شناختی

 

 

 

حامیان کنگره
آمار بازديدها
تماس با ما
روز شمار
امروز 97
ماه جاری 9001
کل مراجعات 106366
دبیرخانه علمی: مؤسسه آموزش عالی علوم شناختی
تلفن: 76291130-021