مصاحبه با دکتر مهدی تهرانی‌دوست، دبیر علمی هشتمین همایش بین المللی علوم شناختی       مصاحبه با دکتر رضا خسروآبادی، دبیر علمی هشتمین همایش بین المللی علوم شناختی       مصاحبه با دکتر علیرضا مرادی رئیس هشتمین همایش بین المللی علوم شناختی       هشتمین همایش بین المللی علوم شناختی به صورت مجازی و رایگان برای عموم دانشجویان و علاقمندان برگزار خواهد شد   تماس با ما     English
 News   اخبار  

مصاحبه با دکتر رضا خسروآبادی، دبیر علمی هشتمین همایش بین المللی علوم شناختی


 

آقای دکتر ما در این همایش چند سخنران خارجی داریم و ایشان در چه حیطه‌هایی سخنرانی خواهند کرد؟

ما پنج سخنران خارجی در حیطه‌های مختلف داریم و این دوستان کی‌نوت اسپیکر هستند؛

آقای کورکن میکائیلیان از
استرالیا که بیشتر در زمینه زبان‌شناسی شناختی کار می‌کنند و از افراد شناخته‌شده در زمینهٔ آموزش و پرورش شناختی هستند و عنوان سخنرانی‌شان نیز Truth and Authenticity in Observer Perspective Memory است.
آقای عبدالوهاب عبدالرحمان از مالزی پروفسور علوم کامپیوتر هستند و در زمینه مدل‌سازی کامپیوتری شناخته‌شده هستند؛ ایشان مقاله‌ای با عنوان  Neuro-Physiological Interface of Affect in Measuring Stress
– Post COVID-19خواهند داشت.

آقای دکتر زمردی از کانادا که از TMS-EEG صحبت خواهند کرد بیشتر در فضای بالینی و بحث‌های کلینیکال و روان‌پزشکی شناختی بحث خواهند کرد و عنوان مقاله‌شان
Exploring the Reciprocal Relationship between Neuro-Plasticity and Neural Oscillation through a TMS-EEG Protocol است.

پروفسور عدالت از آمریکا در مورد الگوریتم تکامل انسان صحبت می‌کنند و عنوان مقاله‌شان Algorithmic Human Development: What Is It and Why Do We Need It Now? است.

و آخرین سخنران نیز آقای نعمت الله جعفری هستند که در مورد تحریک مغزی و بحث درمان OCD بدین‌واسطه صحبت می‌کنند و عنوان مقاله‌شان Brain Stimulation (rTMS and tDCS) on Supplementary Motor Area (SMA) Can be a Good Target in the Treatment of Patients with a Resistant OCD است.

سخنران خارجی دیگری نیز با نام نورهاس لیندا کامارودین در پنل هوش مصنوعی شناختی سخنرانند.

آیا تغییراتی در سخنرانان خارجی با توجه به مجازی شدن همایش و شیوع کرونا ایجاد شد؟


قبل از کرونا برنامه‌ریزی‌های همایش انجام شده بود و محدودیت‌هایی هم برای جلب اساتید وجود داشت چرا که به خاطر تحریم‌ها اساتید اندکی قبول می‌کردند که به شکل حضوری در همایش شرکت کنند ولی اکنون با مجازی شدن این مقوله ساده‌تر شد.
البته چون با اساتید فعلی برای بحث حضوری هماهنگ شده بود با ایشان برای همایش مجازی نیز پیش رفتیم ولی احتمالاً با اساتید دیگری نیز برای بحث همایش مجازی می‌توانستیم همکاری کنیم.


چرا این همکاری‌های بین‌المللی در حوزه علوم شناختی اهمیت دارد؟


ما در برخی زمینه‌ها نیاز به همکاری با دوستان خارجی داریم. علوم شناختی علوم کاربردی‌اند و هرچند ما کارهای زیادی انجام داده‌ایم اما هنوز چیزهای زیادی است که نیاز داریم بیاموزیم و با کارهای جدید آن سمت دنیا نیز بیشتر آشنا شویم. این ارتباطات می‌تواند پلی باشد تا ما نیز در خط علم دنیا قرار داشته باشیم، شبکه‌سازی‌های داخلی و خارجی قوی داشته باشیم و کمک کنیم این بستر علم که بستری بین المللی است حفظ شود.
دنیا نیازمند نیروی انسانی توانمند است که روی موضوعات کار کنند و ما الحمدلله نیروی انسانی موثری داریم و این که سوال پژوهشی خوبی تعریف شود و مسیر خوبی ترسیم شود نیز مهم است که با کمک دوستان خارجی به خوبی قابل دستیابی است.


1399/5/29

ورود اعضا
فرم ثبت نام در کنگره راهنمای ارسال خلاصه مقاله لیست کارگاه های کنگره معرفی کنگره
درباره ایران
اخبار
برنامه های همایش
پیام ها

دانشجویان، اساتید، محققان و همکاران فرهیخته محترم

با استعانت از درگاه حضرت حق مایه بسی خوشوقتی است که برگزاری هشتمین همایش بین ‏المللی علوم شناختی که در تاریخ 30 و 31 مرداد - 6 و 7 شهریور 1399 به صورت مجازی برگزار خواهد شد را اعلام نمایم.

بدون تردید برگزاری این همایش علمی با حضور فرهیختگان و صاحبنظران برجسته خارجی و داخلی و نیز جوانان محقق و دانشجویان عزیز، فرصت کم نظیری را فراهم می کند تا دستاوردهای ارزشمند علمی اعم از پژوهش‏های بنیادی و یا مطالعات کاربردی را در قالب محورهای همایش در اختیار علاقمندان قرار دهند.

همانطور که مستحضرید علوم شناختی شاهراه تلاقی علوم مختلف مانند علوم اعصاب، شاخه‏های مختلف پزشکی (مانند تصویربرداری مغزی، روانپزشکی، پزشکی سالمندان و...)، علوم مهندسی و رایانه، زبان شناسی شناختی، فلسفه ذهن، آموزش و پرورش شناختی، روانشناسی شناختی، شناخت اجتماعی و ... می باشد. از این رو فرصتی است تا طیف وسیعی از متخصصان رشته های مذکور به بحث و تبادل نظر، و نقد و بررسی یافته‏های علمی بپردازند. چنین تعاملات علمی بدون شک زمینه ساز طرح ایده‏های نو برای انجام پژوهشهای آتی و همکاریهای میان رشته‏ای می گردد. علاوه بر این فرصت مغتمی برای همکاریهای علمی بین‏ المللی و میان دانشگاهی فراهم می گردد تا از این رهگذر شاهد رشد و شکوفایی درخور و مناسب دانشجویان و محققان از یک طرف و نزدیک شدن به مرزهای دانش از طرف دیگرد باشیم. تداوم این روند در گذر زمان موجب خواهد شد تا دانشگاهها، مراکز علمی و متخصصان نقش خود را در ارتقاء دانش علوم شناختی به نحو شایسته ایفا نمایند.

در هشتمین همایش بین‏المللی علوم شناختی مباحث علمی و پژوهشی در قالب سخنرانیهای کلیدی، میزگرد‏های علمی، ارائه مقالات به صورت سخنرانی و پوستر، کارگاههای آموزشی توسط محققین خارجی و داخلی ارائه خواهد شد.

این همایش توسط موسسه آموزش عالی علوم شناختی با همراهی ستاد توسعه علوم و فناوریهای شناختی و دانشگاه شهید بهشتی و نیز همکاری دانشگاهها و نهادهای علمی و پژوهشی مختلف کشور برگزار می گردد که از مشارکت همه آنها صمیمانه سپاسگزاری می گردد.

اینجانب ضمن تشکر از برگزار کنندگان همایش، اطمینان دارم حضور و مشارکت کلیه اساتید، متخصصان و دانشجویان عرصه های مرتبط زمینه را برای تحقق اهداف عالی همایش در دستیابی به همکاریهای گسترده میان رشته‏ای و دانشگاهی و حرکت در مرزهای دانش فراهم خواهد کرد.

دکتر علیرضا مرادی

رئیس هشتمین همایش بین المللی علوم شناختی

پژوهشگران محترم

این افتخار را داریم که تمامی دانشمندان و محققین در حوزه علوم شناختی را به هشتمین همایش بین المللی علوم شناختی دعوت نماییم. این همایش توسط موسسه آموزش عالی علوم شناختی با همراهی دانشگاه شهید بهشتی در تاریخ 30 و 31 مرداد - 6 و 7 شهریور 1399 به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

در این رویداد علمی حوزه های مختلف علوم شناختی از جمله روانشناسی شناختی، علوم اعصاب شناختی، مدل سازی شناختی، زبان شناسی شناختی، آموزش و پرورش شناختی و فلسفه ذهن توسط دانشمندان و محققین ملی و بین المللی مورد بحث قرار خواهد گرفت.

از طرف دیگر مقالات تحقیقی بسیاری در قالب سمپوزیوم های متعدد و پوستر نیز توسط محققین ارائه خواهد شد. همچنین بخش قابل توجهی از همایش به میزگردهایی که توسط اندیشمندان حوزه علوم شناختی برگزار خواهد شد اختصاص یافته است. امید است که این رویداد علمی سه روزه مورد استفاده دانشجویان، محققین و دانشمندان علوم شناختی قرار گیرد. 

دکتر مهدی تهرانی دوست

دکتر رضا خسروآبادی

 

دبیران علمی هشتمین همایش بین المللی علوم شناختی

 

 

 

حامیان کنگره
آمار بازديدها
تماس با ما
روز شمار
امروز 116
ماه جاری 9020
کل مراجعات 106385
دبیرخانه علمی: مؤسسه آموزش عالی علوم شناختی
تلفن: 76291130-021